Klub Psychoedukacja

Klub dla profesjonalistów

Strefa logowania

zarejestruj
Jesteś tutaj: Klub Psychoedukacja » Aktualności

Nasz partner

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ważne informacje, wpisz swój adres e-mail.
Pracując z rodziną
Nadwaga to nie tylko

Aktualności

 

 

 

 

 


Otyłość to nie problem, tylko jego objaw

Tak samo jak ból jest tylko objawem tego,  że coś niepokojącego dzieje się w organizmie. Tak samo nadmierne kilogramy - to krzyk ciała, że dzieje się coś złego w ciele, duszy bądź środowisku życia.

Więcej
Metafora i wyobraźnia jako skuteczne narzędzie w pracy nad zmianą naw

Dwudniowe warsztaty inspirujące do kreatywności w pracy z pacjentami. Zapraszam na niezwykłą podróż w głąb własnej wyobraźni, która może być skutecznym narzędziem w pracy nad zmianą nawyków żywieniowych.

 

 

Więcej
Dlaczego psychodietetyka

Większość współczesnych ludzi  je więcej, niż tego potrzebuje. Czynność jedzenia, w coraz większym stopniu przestaje pełnić podstawową funkcję, jaką jest utrzymanie organizmu przy życiu i dostarczanie mu energii, a coraz częściej służy zaspokajaniu  potrzeb psychicznych jednostki, takich jak pragnienie miłości, bezpieczeństwa, aprobaty. 

Więcej
Niebezpieczne odchudznie

Od wielu lat jestem zwolenniczką tezy, że odchudzanie "tuczy" i prowadzi do daleko idących konsekwencji, także psychologicznych.

Więcej
EBOOKi

Z przyjemnością informuję, że na stronach Klubu można już nabyć publikacje dla specjalistów w formie ebooków. Zainteresowanych zapraszam do zapoznania się z ofertą. Tu znajdziesz dostęp

 

Więcej
Modele psychologiczne wykorzystywane w planowaniu interwencji mającej

Wciąż często w interwencjach mających na celu obniżenie masy ciała stosowany jest  model zwany „racjonalnym” zakłada, że zachowanie człowieka, istoty racjonalnej, jest wynikiem procesów logicznego myślenia. Wystarczy, więc poinformować osobę o czynnikach zagrożenia i zachowaniach zwiększających ryzyko zachorowania, ewentualnie pokazać zachowania zabezpieczające zdrowie  i to spowoduje, że zmieni ona zachowania szkodliwe na zachowania sprzyjające zdrowiu.

WięcejLicznik odwiedzin: 59327
Autor: admin
© Klub Psychoedukacja - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.