Klub Psychoedukacja

Klub dla profesjonalistów

Strefa logowania

zarejestruj
Jesteś tutaj: Klub Psychoedukacja » Z praktyki

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ważne informacje, wpisz swój adres e-mail.
Pracując z rodziną
Nadwaga to nie tylko

Z praktyki

 

 

 

 

 

 

 


Otyłość to nie problem, tylko jego objaw

Tak samo jak ból jest tylko objawem tego,  że coś niepokojącego dzieje się w organizmie. Tak samo nadmierne kilogramy - to krzyk ciała, że dzieje się coś złego w ciele, duszy bądź środowisku życia.

Więcej
Niebezpieczne odchudznie

Od wielu lat jestem zwolenniczką tezy, że odchudzanie "tuczy" i prowadzi do daleko idących konsekwencji, także psychologicznych.

Więcej
Jak pokonać nawyk odchudzania

Według mojej obserwacji klient a właściwie klientka psychodietetyka, to przede wszystkim osoba, która na swoim koncie ma wiele, często dramatycznych, prób walki samej ze sobą. Często widzę przed sobą kobiety sponiewierane przez liczne diety odchudzające, niepewne siebie i nieznające swoich prawdziwych potrzeb. Wiara w to, że tym razem uda się obniżyć masę ciała przeplata się z wiarą, że spadek wagi istotnie wpłynie na życiową sytuację, rozwiązując większość problemów, z którymi się borykają

Więcej
Kryzys - nieuchronny element zmiany

Moja wieloletnia praca z klientami poszukującymi sposobów na zrzucenie masy ciała - wskazuje, że większość z nich chodzi utartymi ścieżkami nawet, jeśli prowadzą one na manowce. Innymi słowy można powiedzieć, że mimo iż potykają się ( lub upadają) cały czas w tym samy miejscu, nie wyciągają w większości z tego żadnych wniosków.

WięcejLicznik odwiedzin: 1771
Autor: admin
© Klub Psychoedukacja - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.