SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI! tel:. 501 693 919

TOP

Wpadnij na łyk

wiary we własne siły

Kim JESTEM?

Drogi Gościu

Witam Cię w moim zawodowym świecie.

Nazywam się Magdalena Jarzębowska jestem psychologiem, spec.psychodietetyki, trenerem warsztatów psychologicznych rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

Dziś na co dzień pracuję z klientem zmagającym się z chorobą przewlekłą, lecz przez wiele lat pracowałam, przede wszystkim z kobietami nad przezwycieżeniem problemów z masą ciała.

Oprócz tego, dzieliłam się swoją wiedzą i doświadczeniem ze specjalstami z branży, współpracując z uczelniami wyższymi, organizując liczne warsztaty, publikując teksty z zakresu psychodietetyki.

Zaopatrzona w najnowszą wiedzę, umiejętności obserwacji oraz komunikacji kroczyłam moją zawodową drogą pewna siebie i z wiarą w możliwości moich klientek.

Wielokrotnie zmagałam się jednak z ich niemocą i trudnościami, jakie stoją na drodze koniecznej zmiany. Zmagałam się także, ze swoją frustracją z tego powodu, oraz z powodu  brakującego "puzzla", który ukazałby przyczynę problemu.

Mozolnie poszukiwałam skutecznych narzędzi, aby moim klientkom drogę zmiany uczynić bardziej zrozumiałą i możliwą do pokonania.

Poszukiwania te trwały wiele lat i wciaż przynosiły tylko połowiczne rezultaty. Im więcej miałam cudownych narzędzi, tym bardziej wydawały mi się bezużyteczne.

W pewnym momencie poczułam się zmęczona i przytłoczona wciąż rosnącymi wymaganiami osób, z którymi pracowałam.

Pojawiła się wówczas okazja, by trochę zmianić perspektywę, zacząć pracować z inną grupą - osób chorych przewlekle, w tym także na nowotwory. 

Razem z mężem, lekarzem założyliśmy Centrum Medyczne, w którym zaczęliśmy pracować nad cialem i umysłem naszych pacjentów.

Znów "rzuciłam" się w wir poszukiwania odpowiedzi, w jaki sposób robić to najlepiej. Uczestniczyłam w wielu konferencjach, warsztatach, szkoleniach, na codzień towarzysząc naszym pacjentom w trudach choroby.

Wciąż także, służąc wsparciem tym. którzy borykali się z nadmierną masą ciała.

W toku bycia z nimi wszystkimi dotarło do mnie, że moi pacjenci bez względu na to, czy zmagają się z otyłością, stwardnieniem rozsianym czy nowotworem - zmagają się przede wszystkim z samymi sobą, ze swoimi lękami ( np. pierwotnym lękiem przed odrzuceniem, brakiem miłości itp), które to lęki manifestują się na różnych poziomach w ich ciałach.

Lęki te nie są uświadomione, dlatego przybierają różne maski i manifestują się zaspokajaniem różnych potrzeb.

Z tego też powodu sprawiają trudności terapeutyczne, ciężko do nich dotrzeć, trudno także - na pierwszy rzut oka zrozumieć ich związek z cierpieniem ciała.

Dotarcie do prawdy o sobie jest jednak możliwe. Zrozumienie jej oraz zaakceptowanie otwiera nowe możliwości działania. I są to zupełnie inne działania niż te, do których przywykłeś drogi Gościu mimo, że zgodne są z prawami rządzącymi światem, w którym żyjemy. 

Zapraszając Cię do pozostania w Klubie chcę Ci zaproponować wędrówkę w głąb siebie, by odkryć nieznane po to - byś już nigdy nie musiał być na łasce tych, którzy znają tylko swoją perspektywę - eksperta.

Chcę dzielić się z Tobą tym, co sama zrozumiałam podczas setek spotkań z cierpieniem drugiego człowieka, w tym także ze swoim własnym.

Chcę  pokazać Ci również,  że wszystkie niezbędne narzędzia do zmiany masz w sobie, niczego więcej Ci nie trzeba.

Wpadnij do Klubu na łyk wiary we własne możliwości, zostań jak długo chcesz i weź to, czego Ci trzeba.

Magdalena Jarzębowska

 

ps. Klub ten kilka lat temu powołałam do życia, by dzielić się moim zawodowym doświadczeniem z dietetykami, psychologami i innymi specjalistymi na codzień pracującymi z tematem otyłości i zmiany nawyków.

Mimo, że dziś zmieniam cel jego działania Klubu - zapraszam również Ciebie specjalisto do bycia moim gościem.

W Klubie znajdziesz, także moje starsze teksty, które umieściłam tutaj przed kilkoma laty. Nie straciły przecież na ważności.                                                                                                                                                               

 


 

 

AKTUALNOŚCI Sprawdź

Czy wpadłaś w nawyk odchudzania się

Jeśli odchudzasz się od dłuższgo czasu jest bardzo prawdopodobne, że potrzeba bycia na diecie stała się twoim nawykiem. Być może dosyć uciążliwym, bo męczącym i pozbawiającym cię siły i radości z życia. Odpowiedź na poniższe pytania by przekonać się, czy tak jest. 

Poszerzanie samoświadomości

Jak rozpocząć ćwiczenie samoświadomości.  Tak jak w każdej zmianie, kroki trzeba stawiać na miarę swoich możliwości, szczególnie jeśli nie jesteś zaprawiony w zaglebianie się we własne wnętrze.

Uzależnienie od odchudzania się

 

 

Od wielu lat dużo mówi się o uzależnieniu od jedzenia i jego konsekwencjach w postaci otyłości. Ale na drugim biegunie znajduje się zjawisko, nie mniej poważne i jest to moim zdaniem - uzależnienie od odchudzania. 

Jako  specjalista pracujący z osobami pragnącymi zmienić swoje nawyki żywieniowe, obserwuję na codzień destrukcyjne skutki tego fatalnego nawyku, który występuje dość powszechnie, a jego konsekwencje dla jednostki i jej otoczenia są poważne.

Od wielu lat dużo mówi się o uzależnieniu od jedzenia i jego konsekwencjach w postaci otyłości. Ale na drugim biegunie znajduje się zjawisko, nie mniej poważne i jest to moim zdaniem - uzależnienie od odchudzania. 

Jako  specjalista pracujący z osobami pragnącymi zmienić swoje nawyki żywieniowe  obserwuję na codzień destrukcyjne skutki tego fatalnego nawyku, który występuje dość powszechnie, a jego konsekwencje dla jednostki i jej otoczenia są poważne.

 

Zobacz wszystkie
Odwiedź
NASZ BLOG!
Studium przypadku

Studium przypadku

Newsletter

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Czytaj więcej »

Projekt i wykonanie - Freeline.