SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI! tel:. 501 693 919

 Strona główna / Z praktyki / Czy wpadłaś w nawyk odchudzania się

Czy wpadłaś w nawyk odchudzania się

Jeśli odchudzasz się od dłuższgo czasu - prawdopodobnie potrzeba bycia na diecie stała się twoim nawykiem. Nawykiem, czyli zbiorem myśli i wynikających z nich zachowań, z których nie do końca zdajesz sobie sprawę, które pojawiają się automatycznie i dyktują sposób podejścia do odżywiania i stylu życia na codzień.   

Zbyt częste odchudzanie się może stać się prawdziwym uzależnieniem - więcej piszę o nim tutaj  , które zdemoluje twoje życie, jak i życie twoich bliskich.

Aby móc zacząć przeciwdziałać temu przedziwnemu nawykowu, warto mieć świadomość jego istnienia i szkód jakie czyni. Z nawykami tak już jest, że często nie zdajemy sobie sprawy z ich istnienia. Bez świadomości, natomiast trudno o motywację do zmiany.

Podejrzewasz, że możesz być uzależniona od odchudzania się. Przyjżyj się swoim myślom i działaniom by znaleźć odpowiedź.

Wystarczy zadać sobie kilka pytań, by rozponać u siebie ten nawyk.

To co proponuję, to nie jest test psychologiczny ( w rozumieniu psychometrycznym), więc nie traktuj jego wyników dosłownie. 

Ma on raczej na celu pobudzić Cię do myślenia, poszukania przyczyn przymusu podejmowania kolejnych diet.

Nawyk utrzymuje cię w swoich siłach, tak długo, jak długo nie wiesz o jego istnieniu. Kiedy zaczynasz być świadoma/y tego, co się dzieje i szukasz odpowiedzi na pytanie dlaczego tak się dzieje - masz szansę pokonać go na zawsze.

Spójrz na tych kilka pytań i odpowiedz krótko tak albo nie.

 

Czy kiedy nie jesteś na diecie czujesz rozdrażnienie ?

Czy kiedy nie jesteś na diecie czujesz poczucie winy ?

Czy kiedy nie jesteś na diecie szukasz nowych sposobów na odchudzanie ?

Czy dzielisz czas na ten kiedy jesteś na diecie i kiedy na diecie nie jesteś ?

Czy kiedy nie jesteś na diecie czujesz, że tracisz kontrolę nad swoim życiem?

 

Wiesz, że wystarczy jedna pozytywna odpowiedź na powyższe pytania, by zwiększyć czujność i przyglądać się swoim myślom i zachowaniom jeszcze lepiej.

Im więcej pozytywnych odpowiedzi tym większe prawdopodobieństwo, że wpadłaś/eś w sidła nawyku odchudzania się.

 

 

 

 


Powrót

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Czytaj więcej »

Projekt i wykonanie - Freeline.