Strona główna / Współczesna dietetyka

Współczesna dietetyka


Asertywność a otyłość - ćwiczenia

"Asertywność to umiejętność pełnego wyrażania siebie w kontakcie z inną osobą czy osobami. Oznacza ono bezpośrednie, uczciwe, i stanowcze wyrażanie wobec innej osoby swoich uczuć, postaw, opinii lub pragnień, w sposób respektujący uczucia, postawy, opinie, prawa i pragnienia drugiej osoby. Co ważne zachowanie asertywne różni sie od zachowania agresywnego, oznacza bowiem korzystanie z osobistych praw bez naruszania praw innych. Asertywność powiązana jest głęboko z poczuciem własnej godności i szacunkiem dla samego siebie"

Brak asertywności jest częstą przyczyną problemów z masą ciała i z procesem zmiany nawyków żywieniowych. Swoje doświadczenia i spostrzeżenia na ten temat opisałam w artykule "Brak asertywności a problemy z pokonaniem problemu nadmiernej masy ciała" w majowym numerze Współczesnej Dietetyki ( zachęcam do lektury).

Więcej
Jak rozmawiać z bulimiczką o normalnym jedzeniu

Podstawowym celem terapii osoby ciepriącej na bulimię jest przywrócenie jedzeniu, właściwego miejsca w jej życiu.

Więcej
Jak rozmawiać z bulimiczką o udziale w psychoeterapii

Rolą dietetyka jest przywrócić właściwe miejsce jedzenia w życiu osoby cierpiącej na bulimie.

Więcej
Odchudzanie się jako nawyk

Z osobami borykającymi się ze zbyt dużą wagą ciała pracuję już ponad 8 lat. Przez cały, ten czas obserwuję, u moich klientów prawdziwe zmagania się z samym sobą, swoimi słabościami, chęciami, potrzebami. Często są to zmagania bezlitosne, odbierające radość życia oraz energię i chęć do działania, w dłuższej perspektywie. Zmagania te potocznie zwą się odchudzaniem.

Więcej

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Czytaj więcej »

Projekt i wykonanie - Freeline.