SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI! tel:. 501 693 919

 Strona główna / Z praktyki

Z praktyki

 

 

 


Otyłość to nie problem, tylko jego objaw

Tak samo jak ból jest tylko objawem tego,  że coś niepokojącego dzieje się w organizmie. Tak samo nadmierne kilogramy - to krzyk ciała, że dzieje się coś złego w ciele, duszy bądź środowisku życia.

Więcej
Kryzys - nieuchronny element zmiany

Moja wieloletnia praca z klientami poszukującymi sposobów na zrzucenie masy ciała - wskazuje, że większość z nich chodzi utartymi ścieżkami nawet, jeśli prowadzą one na manowce. Innymi słowy można powiedzieć, że mimo iż potykają się ( lub upadają) cały czas w tym samy miejscu, nie wyciągają w większości z tego żadnych wniosków.

Więcej
Jak rozmawiać z bulimiczką o udziale psychoterapii

Rolą dietetyka jest przywrócić właściwe miejsce jedzenia w życiu osoby cierpiącej na bulimie. A nie jest to zadanie łatwe. System wadliwych przekonań na temat jedzenia i jego roli w życiu jest zazwyczaj mocno zakorzeniony. Strach przed utyciem jest tak duży, że usprawiedliwia każde podjęte działanie na rzecz utrzymania wagi w ryzach. I mimo iż, na poziomie racjonalnym osoba zaburzona ma tego świadomość, jej destrukcyjne działania uruchamiane są pod wpływem emocji.

Więcej
Jak rozmawiać o jedzeniu z bulimiczką

Podstawowym celem terapii osoby ciepriącej na bulimię jest przywrócenie jedzeniu, właściwego miejsca w jej życiu. W mojej praktyce często spotykam się z  tym, że dziewczyny nadają różne znaczenia jedzeniu, często je personifikując. Mówią o przyjacielu, wrogu, pomocniku itd.

Więcej
Jak pracować z klientem nad brakiem asertywności

Brak asertywności jest częstą przyczyną problemów z masą ciała i z procesem zmiany nawyków żywieniowych. Swoje doświadczenia i spostrzeżenia na ten temat opisałam w artykule "Brak asertywności a problemy z pokonaniem problemu nadmiernej masy ciała" w majowym numerze Współczesnej Dietetyki z 2017 r. ( zachęcam do lektury).

Więcej

Samoświadomość to wiedza o sobie samym. Poznać i zrozumieć siebie nie jest jednak  łatwo. Proces ten wymaga wnikliwego obserwowania i analizowania swoich myśli i uczuć - również, a może przede wszystkim tych, które nie zawsze nam się podobają, które chcielibyśmy ukryć glęboko przed światem i przed samym sobą. Z poznaniem siebie jest jak z łyknięciem czerwonej tabletki * - potem już nic nie będzie takie samo.

Więcej

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Czytaj więcej »

Projekt i wykonanie - Freeline.